phone09129636822 envelope info@َdigibongah.com

ورود ثبت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

پر کردن تمامی فیلدهایی که با علامت (*) مشخص شده اند الزامی است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
Captcha *
Reload Captcha

پیش‌بینی آینده بازار مسکن و اجاره‌بها در سال 98

 

 پیش‌بینی آینده بازار مسکن

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه قیمت مسکن و اجاره‌بها دستوری نیست، گفت: تکمیل مسکن شهرهای پردیس، اندیشه، پرند و هشتگرد می‌تواند به کنترل قیمت و اجاره‌بهای مسکن کمک کند.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مازیار حسینی در مورد پیش‌بینی بازار مسکن و اجاره‌ بها در سال جاری، گفت: در سال‌های گذشته سیاست انقباضی بر تولید مسکن حاکم بوده و از سوی دیگر نیاز به مسکن و تقاضا وجود داشته، و تولید نتوانسته پابه پای تقاضا باشد، طبیعی است وقتی نسبت عرضه و تقاضا به هم بریزد، قیمت آن نیز افزایش یابد.

حسینی ادامه داد: وقتی تولید و عرضه کم می‌شود حتما قیمت بالا می‌رود. اگر به این ویژگی سایر پارامترهای اقتصادی از جمله افزایش دستمزدها، افزایش مصالح ساختمانی، افزایش قیمت زمین و غیره اضافه شود، طبیعی است که قیمت مسکن نیز افزایش داشته باشد.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه قیمت مسکن و اجاره، دستوری نیست، افزود: به عنوان نمونه، متقاضیان اجاره و خرید مسکن وقتی نتوانند در تهران واحد مسکونی موردنظر خود را اجاره کنند قاعدتا به شهرهای پیرامون تهران رجوع می‌کنند. وزارت راه و شهرسازی برای این مورد نیز تکمیل و راه‌اندازی واحدهای مسکونی را در شهرهای جدید در برنامه قرار داده و اتمام واحدها با سرعت در دستور کار قرار دارد.

وی با یادآوری اینکه تکمیل واحدهای مسکونی شهرهای پردیس، اندیشه، پرند و هشتگرد از جمله شهرهای پیرامونی کلانشهر تهران در اولویت قرار دارد هدف از اینکار را تامین بخشی از نیازهای واقعی به مسکن و اجاره واحدهای مسکونی در تهران عنوان کرد.

حسینی تاکید کرد: با تکمیل واحدهای مسکونی شهرهای جدید، هم تولید را مجددا راه انداخته و فعال کرده‌ایم و هم واحدهای مسکونی باقیمانده شهرهای جدید را که شامل مسکن مهر و مسکن مشارکتی بوده، فعال کرده‌ایم.

وی با اعلام این مطلب که متروی هشتگرد در سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسد، یکی از راهکارهای پاسخ به نیاز مسکن در تهران را جمعیت‌پذیر کردن شهرهای جدید پیرامون شهر تهران عنوان کرد و گفت: تکمیل و راه‌اندازی واحدهای مسکونی در شهرهای جدید در برنامه قرار گرفته و اتمام واحدها با سرعت در دستور کار است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری این مطلب که ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید طی امسال و سال آتی در طرح اقدام ملی احداث می‌شوند، اعلام کرد: هم اکنون تعداد زیادی از هموطنانی که سالها منتظر مسکن در شهر جدید پردیس بودند واحدهای مسکونی خود را تحویل گرفته‌اند که این روند مانند ریل قطار ادامه خواهد داشت. یعنی بی وقفه این کار دنبال خواهد شد و عملا با افزودن فرصت‌های جدید تلاش خواهد شد تا این اختلاف به وجود آمده جبران شود که این موضوع، قاعدتا روی قیمت مسکن تاثیر خواهد گذاشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی از دیگر ویژگی‌های سکونت در شهرهای جدید را تسهیل در اقامت آن شهرها با راه‌اندازی خطوط ریلی عنوان کرد و گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها، متروی هشتگرد یا همان ادامه خط متروی ۵ تهران- کرج، سالجاری تمام می‌شود و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

حسینی بهره‌برداری از متروی هشتگرد را برای شهر جدید هشتگرد اتفاق مثبتی برشمرد و افزود: اتوبان تهران-کرج ترافیک سنگینی دارد که با راه‌اندازی متروی هشتگرد این بار ترافیکی کم خواهد شد. راه‌اندازی خط ریلی پرند نیز در دستور کار است.

حمایت وزارت راه و شهرسازی از راه‌اندازی متروی پرند
وی با اعلام اینکه اخیرا با مدیرعامل متروی تهران جلسه‌ای برگزار کرده است، گفت: وزارت راه و شهرسازی برای راه‌اندازی متروی پرند حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد، زیرا با راه‌اندازی این خط، تقاضای ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر سفر را می‌توان پاسخ داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه تکمیل مترو پردیس در حال مطالعه است از عقد قرارداد آن و پیگیری تکمیل این خط خبر داد. وی گفت: هم اکنون احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی از برنامه اقدام ملی آغاز شده است که ۸۰ هزار واحد آن در شهرهای جدید و ۲۰ هزار واحد آن در بنیاد مسکن، برنامه‌ریزی شده و در حال عملیاتی شدن است. در حال حاضر، قراردادهای آن در حال انعقاد و کار آغاز شده است.

حسینی از دیگر اقداماتی را که سمت عرضه را تقویت می‌کند، اتمام واحدهای مسکونی باقیمانده از سال‌های گذشته عنوان کرد.

وی اعلام کرد: حمایت دولت و مشخصا وزارت راه و شهرسازی از سازندگان و تولیدکنندگان این اطمینان را در بخش خصوصی ایجاد می‌کند که به میدان عمل بیایند. در حال‌حاضر، موضوع مسکن و تولید آن موضوعی جدی برای دولت و وزارت راه و شهرسازی است، و وقت آن است که ساخت و ساز بخش خصوصی فعال شود.

معاون مسکن و ساختمان در پاسخ به این پرسش که برنامه‌های اجرایی و عملیاتی ارایه شده توسط شرکت عمران شهرهای جدید، شرکت بازآفرینی شهری و بنیاد مسکن در طرح اقدام ملی برای احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا چه اندازه تغییر کرده و اصلاح شده است، گفت: تیمی که مسئول این بخش بوده است، در طول ایام تعطیلات نوروز کار خود را انجام داد. تیم‌های مشترکی بین بازآفرینی شهری، شهرهای جدید، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مشاوران ما شکل گرفته است.

حسینی گفت: تلاش این است تا کارگاه‌های عمرانی و ساختمانی فعال بمانند. وظیفه و برنامه وزارتخانه راه و شهرسازی این است که جریان ساخت و ساز تسهیل و برای سرمایه گذاران اطمینان بخشی ایجاد شود تا سرمایه‌های خود را به این حوزه بیاورند و از همه مهمتر این که کار مقطعی نباشد، بلکه مستمر و دنباله دار باشد.منبع :مشرق نیوز

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار بازار مسکن

No More Articles