phone09129636822 envelope info@َdigibongah.com

ورود ثبت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

پر کردن تمامی فیلدهایی که با علامت (*) مشخص شده اند الزامی است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
Captcha *
Reload Captcha

قیمت مسکن به سال ۹۶ باز نمی‌گردد

قیمت مسکن به سال ۹۶ باز نمی‌گردد

یک کارشناس مسکن می‌گوید: قیمت مسکن به عقب باز نمی‌گردد و قیمت‌ها شکسته نخواهد شد. البته تنها ممکن است که 10 درصد قیمت مسکن که ناشی از انتظار تورمی است، فروکش کند.

 به گزارش تجارت‌نیوز، متوسط قیمت مسکن تهران در اردیبهشت ماه سال ۹۸ با ۱۱۲ درصد افزایش به بیش از ۱۲ میلیون تومان به‌ازای هر متر مربع رسیده است. از سوی دیگر، تعداد معاملات مسکن در اردیبهشت ماه ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۳۷ درصدی داشته است. آیا جهش قیمت مسکن در تهران ادامه‌دار است؟

یک کارشناس بازار مسکن در پاسخ به این پرسش که با توجه به رشد ۱۱۲ درصدی قیمت مسکن، جهش دوباره قیمت‌ها ادامه‌دار است یا خیر؟ به تجارت‌نیوز گفت: رشد قیمت مسکن همچنان ادامه‌دار به نظر می‌رسد. شرایط اقتصاد کشور در حالت معلق قرار دارد. اخیرا وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای به مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها دستور داد که با اهتمام ویژه و با محوریت سازمان ملی زمین و مسکن حداکثر توان و تلاش خویش را برای احداث پروژه‌های آماده‌سازی زمین، انبوه‌سازی و خدماتی با مشارکت بخش‌خصوصی به کار گیرند.چنانچه این اقدامات جنبه عملیاتی به خود بگیرد قطعا شاهد اتفاق‌های خوبی در بخش مسکن هستیم.

فرهاد بیضایی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه با افزایش ساخت‌وسازها آیا قیمت مسکن به عقب باز خواهد گشت؟ افزود: قطعا قیمت مسکن به عقب باز نمی‌گردد و قیمت‌ها شکسته نخواهد شد. البته تنها ممکن است که ۱۰ درصد قیمت مسکن که ناشی از انتظار تورمی است، فروکش کند. به عبارت دیگر قیمت مسکن به سال ۹۶ باز نخواهد گشت؛ این در حالی است که روند رشد قیمت‌ها کُندتر از گذشته شده است.

او با اشاره به وضعیت قیمت مسکن در شهرستان‌ها اظهار کرد: با رشد ۱۱۲ درصدی قیمت مسکن در تهران قیمت ملک در شهرستان‌ها هم گران شد. در حقیقت موج گرانی که سال ۹۷ در بخش مسکن تهران رخ داد، امسال با تاخیر به شهرستان‌ها رسیده است.

بیضایی همچنین گفت: علت رشد قیمت مسکن به افزایش قیمت زمین باز می‌گردد. چنانچه وزارت راه و شهرسازی بتواند راه حلی برای تعدیل قیمت زمین در تهران داشته باشد قیمت مسکن حدود ۴۰ درصد کاهش می‌یابد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخبار بازار مسکن

No More Articles