phone09356405998 envelope info@َdigibongah.com

ورود ثبت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

پر کردن تمامی فیلدهایی که با علامت (*) مشخص شده اند الزامی است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
Captcha *
Reload Captcha

مشتری آپارتمان‌های قدیمی افزایش می‌یابد

 

آپارتمان‌های قدیمی

در شرایطی که جهش بیش از ۲۰۰ درصدی قیمت مسکن طی دو سال گذشته به کاهش شدید قدرت خرید متقاضیان واقعی منجر شده، مصوبه اخیر مبنی بر ارایه تسهیلات به واحدهای ۲۵ ساله می‌تواند بخشی از تقاضا را به سمت این نوع آپارتمان‌ها سوق دهد.

ادامه مطلب...

سهم مسکن در معادله جمعیت !!!

 

رابطه رشد جمعیت و مسکن

دو نگاه جمعیت شناسان و کارشناسان اقتصادی به اثر جهش مسکن بر نرخ باروری

افت بی‌سابقه تولدها و کاهش نرخ باروری به زیر سطح جایگزینی، یک پرسش اقتصادی مبنی بر «سهم جهش قیمت مسکن و فشار اجاره‌بها در معادلات جمعیتی» به‌‌وجود آورده است. بررسی‌ها در این باره نشان می‌دهد دو نگاه در بین کارشناسان اقتصاد مسکن و صاحب‌نظران جمعیتی نسبت به «اثر منفی افزایش هزینه مسکن بر نرخ زاد و ولد» وجود دارد. یکی، بر رابطه کاهنده و محسوس تورم مسکن بر آمار تولدها تاکید دارد؛ اما نگاه مقابل این رابطه را «دور» توصیف می‌کند. در سه کشور، این رابطه مورد محاسبه و سنجش قرار گرفته است.

ادامه مطلب...

کشورهای پیشرفته چطور اجاره‌ بها را کنترل می‌کنند؟

اجاره بها

 

سیاست کنترل اجاره می‌بایست کمترین دخالت را در مکانیزم بازار داشته باشد و هم‌چنین برنامه کنترل اجاره باید ساده، شفاف و برای اجرا و اعمال آسان باشد. از طرفی سیستم کنترل اجاره باید اجازه‌ی بازیافت سرمایه را بدهد.

ادامه مطلب...

ریسک خرید آپارتمان های نوساز

ریسک خرید نوساز ها

به گزارش دیجی بنگاه و به نقل از دنیای اقتصاد محدوده‌ای از بازار معاملات که واحدهای مسکونی «تازه‌ساز» در آن عرضه می‌شود در معرض ۱+۵ ریسک خرید قرار دارد که مهم‌ترین آن، «سطح قیمت پیشنهادی» فروشنده‌ها است.

ادامه مطلب...

تمایل تهرانی ها به خانه های کوچکتر

تمایل تهرانی ها به خانه های کوچکتر

مهرماه ۱۳۹۵ آپارتمان‌های مذکور ۴۸.۳ درصد از کل معاملات را در بر گرفتند. مهر ۱۳۹۶ واحد‌های مسکونی بالای شش سال ۵۳.۸ درصد خرید و فروش را به خود اختصاص دادند.

ادامه مطلب...

آینده املاک تجـاری بر سر دوراهـی

 آینده املاک تجـاری بر سر دوراهـی

مراکز تجاری فعال و نیمه‌فعال در مناطق مشخصی از پایتخت به وضعیتی دچار شده‌‌ که در پس آن، مواجهه مالکان و سرمایه‌گذاران این املاک با یک «دو راهی» مشاهده می‌شود.

ادامه مطلب...

کاهش قیمت مسکن تا آخر سال98/ فعالیت 11 هزار املاکی در تهران/ هر کس سواد خواندن و نوشتن دارد می تواند مجوز بگیرد

 

کاهش قیمت مسکن تا آخر سال 98

حسام عقبایی نایب رئیس اول اتحادیه املاک تهران در گفتگو با خبرنگاران  گفت: میزان معاملات مسکن در تیر ماه امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته 78 درصد کاهش داشته است.

عقبایی با اشاره به اینکه قیمت مسکن در مرداد 98 به نسبت تیر 98 روند نزولی داشته است، افزود: قیمت ها در شهر تهران در واحد های بالای 150 متر کاهش 30 درصدی داشته است و پیش بینی ما این است که از ابتدای شهریور نیز واحدهای زیر 150 متر روند نزولی خواهد داشت و تا پایان سال این کاهش قیمت به 30 درصد هم می رسد.

ادامه مطلب...

اخبار بازار مسکن

No More Articles